Reklama

Ładowanie...

"Nie spieszcie się z odpowiedzią"

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Chcemy ujrzeć Jezusa (J 12, 21) - takie motto patronuje obchodom XIX Światowego Dnia Młodzieży, wyznaczonym na Niedzielę Palmową. W tym roku młodzi świętować będą w swych Kościołach lokalnych, za rok spotkają się w Kolonii.
-

---ramka 325427|prawo|1---Okolicznościowe orędzie papieskie do młodych nawiązuje do przedstawionej w Ewangelii św. Jana sceny, gdy “niektórzy Grecy" (przybyli do Jerozolimy na Święto Paschy) proszą pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej Filipa o doprowadzenie do Jezusa.

Papież wzywa młodych, by - przygotowując się do spotkania w Kolonii - naśladowali owych “Greków": “Niechaj wasze poszukiwania nie będą podyktowane zwykłą intelektualną ciekawością, chociaż i ona ma swą wartość, ale bodźcem do nich niech będzie wewnętrzna potrzeba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens waszego życia". Tu Jan Paweł II nawiązuje też do innych wydarzeń z życia Jezusa: rozmowy z młodym bogaczem, który pyta Chrystusa, co czynić, aby “osiągnąć życie wieczne?" (Mk 10,17) oraz sytuacji, gdy Jezus uprzedza słowa spotkanego po raz pierwszy Natanaela, mówiąc: “Widziałem cię, zanim cię...

4625

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]