Reklama

"Nie spieszcie się z odpowiedzią"

"Nie spieszcie się z odpowiedzią"

14.03.2004
Czyta się kilka minut
Chcemy ujrzeć Jezusa (J 12, 21) - takie motto patronuje obchodom XIX Światowego Dnia Młodzieży, wyznaczonym na Niedzielę Palmową. W tym roku młodzi świętować będą w swych Kościołach lokalnych, za rok spotkają się w Kolonii.
-

---ramka 325427|prawo|1---Okolicznościowe orędzie papieskie do młodych nawiązuje do przedstawionej w Ewangelii św. Jana sceny, gdy “niektórzy Grecy" (przybyli do Jerozolimy na Święto Paschy) proszą pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej Filipa o doprowadzenie do Jezusa.

Papież wzywa młodych, by - przygotowując się do spotkania w Kolonii - naśladowali owych “Greków": “Niechaj wasze poszukiwania nie będą podyktowane zwykłą intelektualną ciekawością, chociaż i ona ma swą wartość, ale bodźcem do nich niech będzie wewnętrzna potrzeba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens waszego życia". Tu Jan Paweł II nawiązuje też do innych wydarzeń z życia Jezusa: rozmowy z młodym bogaczem, który pyta Chrystusa, co czynić, aby “osiągnąć życie wieczne?" (Mk 10,17) oraz sytuacji, gdy Jezus uprzedza słowa spotkanego po raz pierwszy Natanaela, mówiąc: “Widziałem cię, zanim cię...

4625

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]