Reklama

Nie ma mniejszego zła

Nie ma mniejszego zła

17.02.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 7 / 2014
L

Lekceważąc małe zło, godzimy się na większe, bo zło zawsze wraca i zawsze rośnie. Samo nie zginie. Dlatego w artykule „Jak długo jeszcze?” autor, ks. Jerzy Galiński, ma na pewno w jednym rację: że temu, które dzieje się od lat na naszych oczach i w naszym Kościele, nie możemy pozwolić dalej rosnąć. Bo skutki już widać i są coraz boleśniejsze, i coraz trwalsze. Poczucie bezkarności wyrządza wielkie szkody, bo fundamentalizuje pewne wzorce, i nie ma dla tego usprawiedliwienia. Poszukiwanie wtedy „dobrych stron” zła jest tylko wykrętem w naszej obojętności. Nie ma usprawiedliwienia dla języka nienawiści i dla niesprawiedliwości, nieuczciwości i pychy. Nie potrafię być „obiektywna” względem zjawisk, które szerzą destrukcję i żywią się podziałami. Szczególnie gdy ubierają się w szaty anielskie.
„Czy tak wyobraża(my) sobie spuściznę Jana Pawła II?”, pyta autor artykułu, a ja...

1504

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]