Reklama

Nie chodzą z nami

Nie chodzą z nami

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Najpierw Jozue, a po wiekach Jan Apostoł z tą samą gorliwością rozprawiają się z uzurpatorami. W myśl zasady: kto nie jest z nami, z całą pewnością jest przeciwko nam i nie może być inaczej.
N

Nawet jeśli uzurpator czyni rzeczy nadzwyczajne, to przecież nic w tym dziwnego, powie ten i ów dzisiejszy niewydarzony egzorcysta. Przecież diabeł jest zwodzicielem i potrafi małpować nawet samego Boga. I ani przez chwilę ów egzorcysta nie pomyśli, że skoro diabeł jest tak mocny, że prawie mocniejszy od Boga, to może podszywać się i pod egzorcystę. Skąd więc bierze się w nas tak mocna, niepozostawiająca cienia wątpliwości pewność w osądzaniu ludzkich zachowań, czasami aż granicząca czy mocno zahaczająca o arogancję?

Z Ewangelii wynika, że z nieliczenia się z tym, co się naprawdę dzieje tu i teraz, czyli z lekceważenia faktów, co w rezultacie prowadzi do ich odrzucenia. Zwykle w imię jakichś, najczęściej najszczytniejszych, haseł. Któż potrafi zliczyć, ile niepowetowanej krzywdy wyrządziliśmy i wyrządzamy ludziom w imię Boga, Kościoła, narodu i Ojczyzny, tudzież w imię dobra...

3210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]