Reklama

Nawarzyliśmy sobie piłki

Nawarzyliśmy sobie piłki

03.05.2007
Czyta się kilka minut
Politycy świętują, makroekonomiści głowią się, jak wybrnąć z organizacji mistrzostw Europy. Wstępne szacunki nie wyglądają najlepiej.
K

Krople szampana nie zdążyły jeszcze obeschnąć na brodach polityków i działaczy PZPN, a już mamy pierwsze propozycje zmian, które mają przygotować Polskę na wizytę setek tysięcy kibiców w 2012 r. Dokument przygotowali jednak nie politycy, tylko Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". - Sytuacja jest bardzo poważna - uzasadnia Małgorzata Krzysztofek, makroekonomistka z "Lewiatana". - Jak na ogrom zadań, przed którymi stoi Polska, czasu jest bardzo mało, a przy okazji mistrzostw mamy olbrzymie szanse na szybkie wprowadzenie zmian systemowych. Stąd nasze propozycje.

Czy górnik zapłaci za miłość do piłki

Już pobieżne wyliczenia wskazują, że Polska będzie miała kłopoty ze sfinansowaniem niezbędnych inwestycji. Unijne pieniądze przeznaczone na budowę dróg (ok. 10 mld euro do wykorzystania w ciągu pięciu lat) z...

8859

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]