Reklama

NATO ostrzy „szpicę”

NATO ostrzy „szpicę”

09.02.2015
Czyta się kilka minut
W Brukseli podano szczegóły na temat nowych sił szybkiego reagowania NATO – odpowiedzi Sojuszu na konfrontacyjną politykę Rosji.

„Szpica” będzie liczyć ok. 5 tys. żołnierzy z Niemiec, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Polski i Włoch. W razie zagrożenia formacja – której angielski akronim VJTF oznacza „siły bardzo szybkiego reagowania” – ma być gotowa do walki w 48 godzin. Na wschodniej flance NATO – w Polsce, Rumunii, Bułgarii i krajach bałtyckich – zostaną utworzone jednostki sztabowo-logistyczne, a w Polsce i Rumunii – regionalne dowództwa. „Szpica” ma osiągnąć gotowość bojową w połowie 2016 r.
©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]