Reklama

Sojusz się budzi

Sojusz się budzi

08.09.2014
Czyta się kilka minut
Roman Kuźniar, doradca prezydenta RP ds. międzynarodowych: Moskwa nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo potrafi sobie zaszkodzić. Zawsze zrobi coś, co uwiarygadnia nasze argumenty.
Fot. Andrzej Stawiński / REPORTER
P

PAWEŁ RESZKA: Jak wyglądał entourage szczytu NATO w Newport? Ważni panowie siadają przy cygarach i rozstrzygają o losach świata?
ROMAN KUŹNIAR: Proszę pamiętać, że oprócz ważnych panów jest także wiele bardzo ważnych pań, i to pań z charakterem, choćby kanclerz Angela Merkel, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite· czy premier Danii Helle Thorning-Schmidt. O cygarach nie ma mowy, nie ma na nie czasu. Szczyty nie przebiegają tak idyllicznie. Ich atmosfera, także w Newport, jest raczej napięta, czasami nerwowa.
Dlaczego?
Do końca są różnice zdań. Szczyt różni się od tego, co widzimy w przekazie telewizyjnym. To także wiele spotkań bilateralnych. Widziałem przywódców i ministrów spraw zagranicznych wychodzących z rozmów dwustronnych, i na ich twarzach można było dostrzec, że przed chwilą mieli okazję do – mówiąc...

11270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]