Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

28.03.2016
Czyta się kilka minut
21 – 25 marca
M

MUZEUM ŻYWE I ŻWAWE
23 kwietnia otworzy się Pawilon Czapskiego – nowoczesny budynek w ogrodzie na tyłach Pałacu Czapskich. Na parterze znajduje się czytelnia, księgozbiór i kawiarenka, na pierwszym piętrze – ekspozycja kilkudziesięciu prac Józefa Czapskiego. Na drugim piętrze – biograficzna wystawa stała, przygotowana przez Krystynę Zachwatowicz i Andrzeja Wajdę, wyżej – taras widokowy. Jak zapewniają twórcy, „pawilon ma być miejscem pięknym, żywym i żwawym”.
GOSPODA NIEPOKORNA
„Wojna polsko-polska” nie ominęła krakowskiej branży gastronomicznej: Jarosław Kozubowski, właściciel popularnej Gospody Koko, serwującej duże porcje bitek i kopytek w przystępnych cenach, na facebookowym profilu jadłodajni ujawnił niechęć do „lewactwa”. Rozgorzała dyskusja, w której pojawiły się radykalne zapowiedzi bojkotu („Od dziś sram na wasze kotlety...

1781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]