Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

23.02.2015
Czyta się kilka minut
S

SĄD NAD DINOZAURAMI
Precedensowy wyrok zapadł w krakowskim sądzie. Mieszkanka małopolskiego Zatoru zażądała zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych w postaci zdrowia, prawa do wypoczynku i spokojnego zamieszkiwania, spowodowane hałasem z wybudowanego przy jej działce parku rozrywki Zatorland. Za konieczność znoszenia przez pięć lat ryków plastikowych dinozaurów oraz odgłosów strzelnicy, toru quadowo-gokartowego, karuzeli i mówiącego drzewa domagała się 50 tys. zł. Sąd przyznał 15 tys. zł.
90 TON OSZCZĘDNOŚCI
Jak podaje portal Onet.pl, Kraków jest już bliski pobicia rekordu świata w dziedzinie puszek do napojów. Wydział Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy z firmą Can-Pack opracowuje technologię, dzięki której aluminiowe puszki będą cieńsze. Obecnie produkuje się je z blachy o grubości 0,250 mm. W...

1483

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]