Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

02.02.2015
Czyta się kilka minut
K

KONIEC SZOPKI
15. edycja Reality Shopka Show, czyli kabaretowych występów polityków w Teatrze Groteska, zakończyła się niespodziewaną wiadomością: kolejnych przedstawień nie będzie. „Nie ma sensu przedłużać czegoś, co się sprawdziło, ale niekoniecznie musi trwać w tej formie” – powiedział dyrektor teatru Adolf Weltschek ze sceny, na której chwilę wcześniej wystąpili m.in. Joanna Senyszyn (przebrana za śmierć), Joanna Mucha (przebrana za operową diwę), Zbigniew Ćwiąkalski i Andrzej Zoll (przebrani za bezdomnych alkoholików) oraz Robert Biedroń (nieprzebrany). Na wieść o zakończeniu projektu politycy wyrażali ubolewanie, że nie będą już spotykać się w miłej atmosferze ponad ideologicznymi podziałami. „Trzeba było politycznej szopki, aby to było możliwe” – zauważył Tadeusz Cymański w „Gazecie Wyborczej”.

ATRAKCYJNA I SOLIDNY
„Młoda,...

1975

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]