Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

02.02.2015
Czyta się kilka minut
K

KONIEC SZOPKI
15. edycja Reality Shopka Show, czyli kabaretowych występów polityków w Teatrze Groteska, zakończyła się niespodziewaną wiadomością: kolejnych przedstawień nie będzie. „Nie ma sensu przedłużać czegoś, co się sprawdziło, ale niekoniecznie musi trwać w tej formie” – powiedział dyrektor teatru Adolf Weltschek ze sceny, na której chwilę wcześniej wystąpili m.in. Joanna Senyszyn (przebrana za śmierć), Joanna Mucha (przebrana za operową diwę), Zbigniew Ćwiąkalski i Andrzej Zoll (przebrani za bezdomnych alkoholików) oraz Robert Biedroń (nieprzebrany). Na wieść o zakończeniu projektu politycy wyrażali ubolewanie, że nie będą już spotykać się w miłej atmosferze ponad ideologicznymi podziałami. „Trzeba było politycznej szopki, aby to było możliwe” – zauważył Tadeusz Cymański w „Gazecie Wyborczej”.

ATRAKCYJNA I SOLIDNY
„Młoda,...

1975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]