Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

01.09.2014
Czyta się kilka minut
C

CZERWONA SUKIENKA. 11-letnia krakowianka Zuza Pepaś wygrała casting na „Dziewczynkę z chryzantemami”. Pokonała 29 kandydatek. Wystąpi w spocie promującym wystawę Olgi Boznańskiej w krakowskim Muzeum Narodowym (otwarcie 25 października). Producentka filmu Aneta Zagórska tłumaczy: „Zuzia w spocie przemieni się w postać z obrazu. Trzeba ją jeszcze ucharakteryzować, właśnie szyjemy jej czerwoną sukienkę”. Sukienka dziewczynki na obrazie jest szaroniebieska.

DŹWIGANIE WIESZCZA. Pomnik Stanisława Wyspiańskiego, stojący dotychczas pomiędzy autami przed gmachem Muzeum Narodowego (i nazywany przez krakowian Parkingowym), z pomocą dźwigu i specjalnych pasów został przesunięty w pobliże Błoń. Dzięki tej operacji może ruszyć budowa parkingu podziemnego; stary parking przemieni się w Muzeum Forum, czyli przestrzeń dla działań artystycznych oraz „...

1752

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]