Reklama

Ładowanie...

Naomi Campbell z PKP

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Wczesny ranek potencjalnie upalnego dnia dodawał ekstra blasku frapującemu wnętrzu Dworca Centralnego. Nieortodoksyjna uroda tego miejsca, umajona promieniami słońca, wywierała na mnie jeszcze większe wrażenie niż zazwyczaj. A zazwyczaj wywiera ogromne. W takim metropolitalnym interiorze żyje się po prostu bardziej. I ta niepowtarzalna woń... Podobno Comme des Garcons wypuszczą ten zapach w limitowanej edycji. Po lśniącej czystością nawierzchni hali przemieszczało się sporo ludzi z różnych kierunków. "Meeting people is easy" - przypomniałem sobie tytuł DVD z trasy Radiohead. PKP OK!
C

Czas na peron. Schody ruchome nie działają, za to nieruchome schody działają. Schodzę po stacjonarnych. Noszenie walizki w martwym ciągu. Peron w stanie terminalnym. "Zaopiekuj się mną" - łka peron złotym przebojem z boomboksa na stoisku z używaną pornografią. Po męsku nostalgiczna melodia splata się z nowocześnie urywaną frazą dworcowego komunikatu. Nadjeżdża moje Pendolino. Starannie selekcjonuję sektor. Dwa ciosy eksplodującej pięści to za mało, aby otworzyć drzwi pociągu. Pociągnąć też się nie daje. Z małą pomocą przyjaciół-podróżnych udaje się wreszcie wedrzeć do wagonu. Pięknie!

Moje ciało z plaśnięciem wypełnia ergonomiczny kontur quasi-kubełkowego fotela. Oddycham chłodnym, starannie klimatyzowanym powietrzem. Do mojego przedziału wkracza kilku Menedżerów Średniego Stopnia w podróży służbowej. Mówimy sobie Dzień Dobry. Uśmiechamy się; prestiżowe...

7103

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]