Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Najważniejsze pozostaje czasem niedoceniane

Najważniejsze pozostaje czasem niedoceniane

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Tim Graham / GETTY IMAGES; Mychele Daniau / AFP PHOTO / EAST NEWS
P

Pierwszym celem wspólnej polityki rolnej było umożliwienie wyprodukowania wystarczającej ilości żywności dla mieszkańców Europy. Ale to tylko fragment skomplikowanego systemu, na który Unia przeznacza ok. 39 proc. swojego budżetu. Chroni on rolników przed nadmiernymi wahaniami cen, pomaga w inwestowaniu i różnicowaniu gospodarki na obszarach wiejskich. Tylko w 2016 r. wysokość dopłat bezpośrednich dla polskich rolników wyniosła 14,8 mld zł. Ze wspólnej polityki rolnej korzystają jednak wszyscy – jej elementem jest np. kontrola bezpieczeństwa żywności. Na zdjęciach: targ rybny w Hiszpanii oraz głosowanie podczas francuskiego referendum w sprawie przyjęcia traktatu z Maastricht, wrzesień 1992 r.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]