Reklama

Najważniejsze pozostaje czasem niedoceniane

Najważniejsze pozostaje czasem niedoceniane

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Tim Graham / GETTY IMAGES; Mychele Daniau / AFP PHOTO / EAST NEWS
P

Pierwszym celem wspólnej polityki rolnej było umożliwienie wyprodukowania wystarczającej ilości żywności dla mieszkańców Europy. Ale to tylko fragment skomplikowanego systemu, na który Unia przeznacza ok. 39 proc. swojego budżetu. Chroni on rolników przed nadmiernymi wahaniami cen, pomaga w inwestowaniu i różnicowaniu gospodarki na obszarach wiejskich. Tylko w 2016 r. wysokość dopłat bezpośrednich dla polskich rolników wyniosła 14,8 mld zł. Ze wspólnej polityki rolnej korzystają jednak wszyscy – jej elementem jest np. kontrola bezpieczeństwa żywności. Na zdjęciach: targ rybny w Hiszpanii oraz głosowanie podczas francuskiego referendum w sprawie przyjęcia traktatu z Maastricht, wrzesień 1992 r.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]