Reklama

Nadchodzi emerytalne tsunami

Nadchodzi emerytalne tsunami

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Niespodzianki nie będzie – po obniżeniu wieku emerytalnego uprawnieni rzucili się na państwowy garnuszek.
R

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz zdradził, że we wrześniu Zakład przyjął 275,7 tys. wniosków emerytalnych. Do końca roku na wcześniejszą emeryturę może przejść nawet 82 proc. z ponad 400 tys. osób, które nabyły prawo do tych świadczeń od 1 października, po wejściu w życie przepisów obniżających wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do – odpowiednio – 60 i 65 lat. Dla porównania, w 2016 r. na emeryturę przeszło 224 tys. Polaków.

W przyszłorocznym budżecie ZUS na wypłaty świadczeń zabraknie od 54 do nawet 63 mld zł – wynika z prowizorium budżetu Zakładu przesłanego właśnie rządowi. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]