Reklama

Na ratunek

Na ratunek

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Dlaczego uliczna wystawa w Łodzi, nosząca tytuł Wybierz życie, nie może nie budzić niepokoju? Bo zamiast promocji życia, jego tajemnicy i wspaniałości, przeraża obrazami okrucieństwa i gwałtu popełnianego na dzieciach narodzonych i nienarodzonych.
A

A to wszystko na ulicy, w miejscu ogólnie dostępnym, także dla dzieci. Kto zagwarantuje, że dla niejednego z nich obrazy te nie staną się tylko zgorszeniem, czyli porażą złem o niewyobrażalnej sile destrukcyjnej? Zastanawia, że dopiero co wielu moralistów obawiało się gorszącej wymowy “parady równości" właśnie ze względu na nieletnich. Teraz dostaliśmy porcję “terapii szokowej" która terapią wcale może nie być. A nauka Jana Pawła II, do końca przypominającego Pawłowe “zło dobrem zwyciężaj", przesunęła się gdzieś na milczący margines, który jakby przestał zobowiązywać...

639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]