Reklama

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Muzeum mieści się w willi zbudowanej w 1890 r. w stylu zakopiańskim. W „Atmie” Szymanowski stworzył wiele kompozycji, m.in. fragmenty baletu „Harnasie”.
Fot. Pracownia Fotograficzna MNK
M

Muzeum biograficzne prezentuje życie i twórczość kompozytora, ukazuje jego kontakty z Zakopanem oraz folklorem Podhala, gromadzi zachowane po nim rzeczy osobiste (m.in. portrety Szymanowskiego autorstwa Witkacego). Można zobaczyć także rekonstrukcję gabinetu kompozytora.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]