Reklama

Moguncja: powstała kościelna Komisja Kobieca

Moguncja: powstała kościelna Komisja Kobieca

05.07.2021
Czyta się kilka minut
W

Wybranych na dwa lata dwanaście kobiet będzie doradzać biskupowi Moguncji i diecezjalnej radzie duszpasterskiej, w jaki sposób „promować i wdrażać udział kobiet i równouprawnienie płci na wszystkich szczeblach kościelnych i w strukturach diecezjalnych”.

Zanim powstała Komisja Kobieca, na stronie diecezjalnej ukazał się apel wzywający diecezjanki do spotkania online, na którym przedstawią problemy, z którymi zmagają się kobiety w Kościele, oraz pomysły na ich rozwiązanie. Zgłosiło się 260 uczestniczek, które następnie wybrały 12 przedstawicielek. Najmłodsza ma 21 lat, najstarsza 60 (średnia wieku w komisji to 40 lat). Wstępnymi tematami dyskusji były przywództwo, niesprawiedliwość strukturalna, przemoc seksualna i język. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]