Reklama

Moguncja: powstała kościelna Komisja Kobieca

Moguncja: powstała kościelna Komisja Kobieca

05.07.2021
Czyta się kilka minut
W

Wybranych na dwa lata dwanaście kobiet będzie doradzać biskupowi Moguncji i diecezjalnej radzie duszpasterskiej, w jaki sposób „promować i wdrażać udział kobiet i równouprawnienie płci na wszystkich szczeblach kościelnych i w strukturach diecezjalnych”.

Zanim powstała Komisja Kobieca, na stronie diecezjalnej ukazał się apel wzywający diecezjanki do spotkania online, na którym przedstawią problemy, z którymi zmagają się kobiety w Kościele, oraz pomysły na ich rozwiązanie. Zgłosiło się 260 uczestniczek, które następnie wybrały 12 przedstawicielek. Najmłodsza ma 21 lat, najstarsza 60 (średnia wieku w komisji to 40 lat). Wstępnymi tematami dyskusji były przywództwo, niesprawiedliwość strukturalna, przemoc seksualna i język. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]