Reklama

Ładowanie...

Mniej niż margines

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Tylko dlaczego jest to ogłoszenie? Materiał zajmuje całą kolumnę gazety. Obok tekstu, jak zwykle, fotografia autora, skądinąd dobrze znanego.
I

I zdjęcia, jedno nawet bardzo sugestywne. Także towarzyszące głównemu materiałowi cytaty wszystkie, co do jednego, pochodzą od ludzi znamienitych. I tylko ten dopisek na obrzeżu, maczkiem zresztą: "Wydawnictwo informuje, że zawarta w tym ogłoszeniu wypowiedź A...W... jest wyrazem jego osobistych przekonań i społecznej aktywności". To jedno słowo: "ogłoszenie" i ten drobny jak mrówki druk na marginesie odejmują całej kolumnie jej wagę: idę o zakład, że większość czytelników kartkujących dopiero co kupiony egzemplarz od razu przewróci kartkę, szukając dalszego ciągu materiałów, które warto przeczytać. Któż by przejmował się ogłoszeniami?

O czym tu w końcu mowa? O drobiazgu: o wycince drzew. Dokładniej - o wycince drzew ocieniających drogi na Mazurach, Pomorzu i w zachodniej Polsce. Najpiękniejsze aleje są kolejno skazywane na zagładę w imię "bezpieczeństwa...

2512

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]