Reklama

Mniej niż margines

Mniej niż margines

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Tylko dlaczego jest to ogłoszenie? Materiał zajmuje całą kolumnę gazety. Obok tekstu, jak zwykle, fotografia autora, skądinąd dobrze znanego.
I

I zdjęcia, jedno nawet bardzo sugestywne. Także towarzyszące głównemu materiałowi cytaty wszystkie, co do jednego, pochodzą od ludzi znamienitych. I tylko ten dopisek na obrzeżu, maczkiem zresztą: "Wydawnictwo informuje, że zawarta w tym ogłoszeniu wypowiedź A...W... jest wyrazem jego osobistych przekonań i społecznej aktywności". To jedno słowo: "ogłoszenie" i ten drobny jak mrówki druk na marginesie odejmują całej kolumnie jej wagę: idę o zakład, że większość czytelników kartkujących dopiero co kupiony egzemplarz od razu przewróci kartkę, szukając dalszego ciągu materiałów, które warto przeczytać. Któż by przejmował się ogłoszeniami?

O czym tu w końcu mowa? O drobiazgu: o wycince drzew. Dokładniej - o wycince drzew ocieniających drogi na Mazurach, Pomorzu i w zachodniej Polsce. Najpiękniejsze aleje są kolejno skazywane na zagładę w imię "bezpieczeństwa...

2512

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]