Reklama

Ministerstwo Edukacji Niepewnej

Ministerstwo Edukacji Niepewnej

13.07.2020
Czyta się kilka minut
Z

Zdalna nauka nie zniknie – zapowiedział w zeszłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski. W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef resortu oświaty, który wcześniej jednoznacznie zapowiadał powrót do normalnego funkcjonowania szkół od 1 września, teraz zniuansował stanowisko: przypomniał, że decyzja zapadnie po konsultacjach z władzami sanitarnymi. MEN wprowadzi prawdopodobnie wkrótce przepis pozwalający dyrektorowi placówki na przerwanie zajęć – i przejście w tryb zdalny – w przypadku wykrycia ogniska zakażeń w szkole. Kolejne rozważane rozwiązanie to nauka hybrydowa: zdalne lekcje np. raz w tygodniu.

Tymczasem obostrzenia w pracujących podczas wakacji pełną parą przedszkolach zostały już niemal zdjęte. Podwyższono limit grup do 25 dzieci, a także złagodzono kilka innych wytycznych: m.in. zwiększyła się minimalna przestrzeń przeznaczona na pobyt zbiorowy, a dzieci mogą przynosić do placówek zabawki. Obostrzenia znikają, epidemia nie: w zeszłym tygodniu zaraziły się trzy osoby w przedszkolu w Nowej Soli, wcześniej podobne przypadki notowano m.in. w Białymstoku i Warszawie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]