Reklama

Ładowanie...

Ministerstwo Edukacji Niepewnej

Ministerstwo Edukacji Niepewnej

13.07.2020
Czyta się kilka minut
Z

Zdalna nauka nie zniknie – zapowiedział w zeszłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski. W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef resortu oświaty, który wcześniej jednoznacznie zapowiadał powrót do normalnego funkcjonowania szkół od 1 września, teraz zniuansował stanowisko: przypomniał, że decyzja zapadnie po konsultacjach z władzami sanitarnymi. MEN wprowadzi prawdopodobnie wkrótce przepis pozwalający dyrektorowi placówki na przerwanie zajęć – i przejście w tryb zdalny – w przypadku wykrycia ogniska zakażeń w szkole. Kolejne rozważane rozwiązanie to nauka hybrydowa: zdalne lekcje np. raz w tygodniu.

Tymczasem obostrzenia w pracujących podczas wakacji pełną parą przedszkolach zostały już niemal zdjęte. Podwyższono limit grup do 25 dzieci, a także złagodzono kilka innych wytycznych: m.in. zwiększyła się minimalna przestrzeń przeznaczona na pobyt zbiorowy, a dzieci mogą przynosić do placówek zabawki. Obostrzenia znikają, epidemia nie: w zeszłym tygodniu zaraziły się trzy osoby w przedszkolu w Nowej Soli, wcześniej podobne przypadki notowano m.in. w Białymstoku i Warszawie. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]