Reklama

Milion prawomocny

Milion prawomocny

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Towarzystwo Chrystusowe złoży skargę kasacyjną w Sądzie Najwyższym na zasądzenie od zakonu precedensowego odszkodowania dla ofiary pedofila, byłego chrystusowca Romana B.
P

Poznański Sąd Apelacyjny podtrzymał przyznanie powódce miliona złotych zadośćuczynienia, 16 tys. zł tytułem comiesięcznej renty za okres od maja 2016 r. do grudnia 2017 r. oraz 800 zł miesięcznej renty, płatnej od stycznia 2018 r. Wyrok jest precedensowy nie tylko ze względu na wielkość odszkodowania, ale też na obciążenie nim zakonu, a nie sprawcy. ©℗

Czytaj także: Dawid Gospodarek: Czy instytucje kościelne powinny wypłacać odszkodowania ofiarom księży pedofilów?

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]