Reklama

"Mickiewicz" i inni

"Mickiewicz" i inni

20.02.2006
Czyta się kilka minut
Przebudowa Instytutu im. Adama Mickiewicza jest koniecznym warunkiem skutecznej promocji kultury polskiej za granicą. To jednak tylko jeden z problemów związanych z tą promocją.
Plakat Wiesława Rosochy z brukselskiej wystawy "Les Routes vers Solidarite", powstałej dzięki IAM
O

O "Mickiewiczu" było w zeszłym roku głośno, najpierw ze względu na jego połączenie, a po wyborach - zapowiedź rozwodu z Narodowym Centrum Kultury. Decyzja nowego rządu o rozwiązaniu tego niefortunnie skojarzonego małżeństwa jest poza dyskusją. Formalności rozwodowe mają nastąpić w połowie marca, ale pospieszono się i mianowano już nowego, tymczasowego dyrektora. Z okazji stu dni nowego rządu minister Kazimierz Ujazdowski powiedział, że "trwają prace nad odbudową Instytutu" i że ma on być "wyspecjalizowaną i nowoczesną placówką" promocyjną. Pytanie, jaki kształt ma przybrać IAM docelowo i jak długo potrwa prowizorium, pozostaje otwarte.

Zakotwiczyć IAM w ustawie

Odpowiedzialny za tę problematykę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podsekretarz stanu Tomasz Merta dowodzi, że nie należy zbytnio czekać i dla...

14438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]