Reklama

Mewy i zima

Mewy i zima

13.02.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 4 / 2016
Z

Z opóźnieniem, ale i przyjemnością przeczytałem tekst Stanisława Łubieńskiego o mewach śmieszkach. Chcę jednak zwrócić uwagę, że ilustracja przedstawiająca te mewy, rzekomo „zimą”, może wprowadzić ogromne rzesze młodych czytelników „Tygodnika Powszechnego” w błąd. Mewy na zdjęciu mogą być śmieszkami, ale skoro są, to nie w zimie, przynajmniej z ich – mew – punktu widzenia. Słusznie pisze autor: „Wkrótce mój rówieśnik skończył wiosenne pierzenie, zimowy sierp za okiem zastąpił brązowy kaptur na całej głowie”. Otóż to. Śmieszki w zimie nie mają brązowych głów (na zdjęciu mają), mają je za to na wiosnę i w lecie. Słowem, obecność śniegu na zdjęciu jest zaledwie efektem anomalii klimatycznej, a nie dowodem, że jest zima.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]