Reklama

Metalowa ręka sterowana myślą

Metalowa ręka sterowana myślą

08.07.2013
Czyta się kilka minut
W ubiegłym roku całkowicie sparaliżowana Jan Scheuermann po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat ugryzła batonik, który sama podniosła do ust.
Fot. UPMC
R

Rzuciła przy tym tryumfalne: „To jedno małe ugryzienie dla kobiety, a jeden wielki kęs dla interfejsów mózg-komputer”. Ręka, którą trzymała batonik, była zrobiona z metalu. Kontrolowała ją wyłącznie za pośrednictwem myśli, dzięki kolejnej generacji implantów Warwicka wszczepionych do jej mózgu.

318

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]