Reklama

Medialny skandal z Medziugorjem w tle

Medialny skandal z Medziugorjem w tle

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Wywiad kard. Schönborna, w którym miał wyrazić nadzieję na wizytę w Medziugorju Benedykta XVI, był dziennikarską kaczką. Austriacki purpurat przeprosił tamtejszego biskupa za swoją niezapowiedzianą grudniową wizytę w sanktuarium.
W

W połowie stycznia wyszło na jaw, że rzecznik archidiecezji wiedeńskiej Erich Leitenberger w dwóch oświadczeniach (datowanych na 9 stycznia) zdementował doniesienia mediów, jakoby kard. Schönborn, arcybiskup Wiednia, kiedykolwiek "wspominał o ewentualnej wizycie Ojca Świętego w Medziugorju". Takie słowa w ustach purpurata pojawiły się w jego szeroko cytowanym wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Resto di Carlino" (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze "TP"). "Niestety ów »wywiad« jest czystym wymysłem, ponieważ kardynał ani go nie udzielił, ani niczego nie autoryzował - napisał Leitenberger w liście do dyrekcji gazety. - Przypisano mu wypowiedzi, które w najmniejszym stopniu nie oddają jego poglądów na temat fenomenu Medziugorja".

Rozmowa w "Il Resto di Carlino" sprawiała wrażenie, że Schönborn ma niejakie problemy z akceptacją oficjalnego stanowiska Stolicy...

4446

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]