Reklama

Medialny skandal z Medziugorjem w tle

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Wywiad kard. Schönborna, w którym miał wyrazić nadzieję na wizytę w Medziugorju Benedykta XVI, był dziennikarską kaczką. Austriacki purpurat przeprosił tamtejszego biskupa za swoją niezapowiedzianą grudniową wizytę w sanktuarium.
W

W połowie stycznia wyszło na jaw, że rzecznik archidiecezji wiedeńskiej Erich Leitenberger w dwóch oświadczeniach (datowanych na 9 stycznia) zdementował doniesienia mediów, jakoby kard. Schönborn, arcybiskup Wiednia, kiedykolwiek "wspominał o ewentualnej wizycie Ojca Świętego w Medziugorju". Takie słowa w ustach purpurata pojawiły się w jego szeroko cytowanym wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Resto di Carlino" (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze "TP"). "Niestety ów »wywiad« jest czystym wymysłem, ponieważ kardynał ani go nie udzielił, ani niczego nie autoryzował - napisał Leitenberger w liście do dyrekcji gazety. - Przypisano mu wypowiedzi, które w najmniejszym stopniu nie oddają jego poglądów na temat fenomenu Medziugorja".

Rozmowa w "Il Resto di Carlino" sprawiała wrażenie, że Schönborn ma niejakie problemy z akceptacją oficjalnego stanowiska Stolicy...

4446

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]