Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Marzyciel

Marzyciel

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Zmarł pisarz, który w początkach lat 90. stał się najważniejszym polskim terapeutą. Nakład jego książek w naszym kraju osiągnął blisko 2 miliony egzemplarzy.
W

Wharton, który zmarł w ubiegłą środę w Kalifornii, przez kilka lat był w Polsce jednym z najchętniej czytanych pisarzy zagranicznych, a fenomen jego popularności ciągle wymyka się racjonalnemu opisowi.

Albert du Aime - pisarz, a właściwie malarz, gdyż taka była jego artystyczna tożsamość, co wielokrotnie podkreślał w wywiadach, debiutował bardzo późno, bo w wieku 54 lat. W roku 1979 ukazała się w Stanach Zjednoczonych jego książka "Ptasiek", piękna opowieść o chorym psychicznie młodym chłopcu, który marzył o tym, by być ptakiem - człowiek był dla bohatera tej powieści zwierzęciem zbyt okrutnym. W powracających pytaniach o przy­czyny ogromnej miłości czytelników do Williama Whartona (taki był jego literacki pseudonim przyjęty od panieńskiego nazwiska matki) treść "Ptaśka" powinna być traktowana jako jeden z najważniejszych interpretacyjnych kluczy. Ludzki...

6466

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]