Reklama

Marzenia zdeformowane kokainą

Marzenia zdeformowane kokainą

18.08.2007
Czyta się kilka minut
W ciągu trwającej od 40 lat wojny domowej - kiedyś toczonej o idee, dziś głównie o zyski z narkobiznesu - ofiarami porwań padło trzy miliony mieszkańców tego kraju, czyli co piętnasty Kolumbijczyk. Zjawisko zwane "El Secuestro (porwanie) to zbiorowe doświadczenie trzeciego już pokolenia.
T

Tego dnia w południe Kolumbijczycy, wylegli na ulice, wściekli po tym jak usłyszeli, że jedenastu regionalnych polityków przetrzymywanych przez lewicowych rebeliantów zostało zamordowanych. Uczestnicy protestu, ubrani w białe podkoszulki, utworzyli żywy łańcuch trzymając się za ręce. Moi koledzy ze stolicy kraju, Bogoty, a także z południa, gdzie prowadzimy projekty pomocy humanitarnej mówią, że każdy machał białą chusteczką. Wszędzie w niebo poszybowały białe baloniki. Agencje prasowe oceniają, że demonstrowało ponad milion osób, a tym samym był to największy masowy protest w Kolumbii od października 1999 r. Tamten także, niestety, był demonstracją przeciwko przemocy i porwaniom.

Jednak - pomimo że zamordowanie jedenastu polityków z regionu Cali, przypisywane lewicowym rebeliantom, wywołało szok i gniew - nie było i nie ma w Kolumbii zgody co do tego, jak...

6219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]