Reklama

Manfred Weber przeciwny Nord Stream 2

Manfred Weber przeciwny Nord Stream 2

/ FAZ, DPA, NZZ
06.05.2019
Czyta się kilka minut
Ważny sojusznik przybył krajom Europy Środkowej, sprzeciwiającym się budowie „gazociągu Putina” – rurociągu po dnie Bałtyku, którego projekt, wspierany przez rząd Niemiec, dzieli Unię Europejską.
P

Przeciw Nord Stream 2, który Rosja chce sfinalizować do końca roku, opowiedział się Manfred Weber – jeden z najpoważniejszych kandydatów na szefa Komisji Europejskiej w trwającej kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na łamach dziennika „Polska The Times” Weber powiedział, że jako szef Komisji użyje wszelkich możliwych przepisów, by zablokować NS2, który nie jest w interesie Unii, bo zwiększa jej uzależnienie od rosyjskich surowców. Weber, polityk bawarskiej chadecji (CSU), wystąpił w ten sposób przeciw kanclerz Angeli Merkel, która popiera jego kandydaturę na szefa Komisji – na tę funkcję proponuje go bowiem konserwatywno-chadecka Europejska Partia Ludowa, do której należą niemieckie CDU i CSU (a w Polsce Platforma Obywatelska). W Niemczech deklarację Webera skrytykowali pospołu politycy SPD i skrajnie prawicowej AfD; Urząd Kanclerski nie zabrał głosu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, kierownik działów Świat i Historia. Ur. 1967 r. W „Tygodniku” zaczął pisać jesienią 1989 r. (o rewolucji w NRD; początkowo pod pseudonimem), w redakcji od 1991 r. Specjalizuje...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Brawo dla "TP" za poruszenie tego tematu. Czy można poznać zdanie na ten temat obecnego Prezydenta Europy Donalda Tuska ?

Weber chce zdobyć głosy europosłów z Europy Wschodniej.Rurociąg jest w interesie wszystkich Niemców i żaden normalny polityk go w Niemczech nie zakwestionuje.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]