Reklama

Mało czasu…

Mało czasu…

01.02.2007
Czyta się kilka minut
Dowiedzieliśmy się z Moniką o śmierci pana Ryszarda w Travniku, w Bośni. I w zacnej bośniackiej kompanii piliśmy za jego duszę, żeby jak najszybciej dostała się do nieba. I mam takie poczucie, że w wielu miejscach na świecie podobnie żegnano pana Ryszarda. Jeszcze parę tygodni temu Monika rozmawiała z nim przez telefon, pan Ryszard narzekał, że ma za mało czasu, że wciąż się spieszy, żeby ze wszystkim zdążyć, i dlatego wydaje mi się, że umarł tak jak żył, że nie dopadła go starość, nie dopadło go zapomnienie, nie dopadła go nuda. I tak sobie myślę, że jeżeli pisarz ma jakieś prawdziwe zadanie na tym świecie, to jest to opisywanie dzieła stwórcy, i nikt lepiej niż on tego nie robił. I niech jego dusza unosi się nad zielonymi wzgórzami Afryki i nad bagnami Pińska. Amen.
A

Andrzej Stasiuk (ur. 1960) jest laureatem literackiej Nagrody Nike. Ostatnio wydał "Fado" (2006).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Andrzej Stasiuk / Fot. Grażyna Makara
Urodził się w 1960 roku w Warszawie. Mieszka w Beskidzie Niskim. Prozaik i eseista. Autor Murów Hebronu, Dukli, Opowieści galicyjskich, Dziewięciu, Jadąc do Babadag, Taksimu, Dziennika...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]