Reklama

List do "Rzeczpospolitej"

List do "Rzeczpospolitej"

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Szanowny Pan
J

JAN SKÓRZYŃSKI

redaktor dziennika "Rzeczpospolita"

Jako autor, który drukował w “Rz" - dając tym samym świadectwo, że jest to pismo, które szanuję - pragnę Pana poinformować, że po przeczytaniu artykułu Krzysztofa Kłopotowskiego “Obywatel M." (dodatek “Plus-Minus", “Rz" z 10-12 kwietnia 2004 r.) już tak nie uważam. Poważna gazeta nie zajmuje się paszkwilanctwem. Oczywiście, każdy autor może sobie pisać, co mu się żywnie podoba, ale redaktor gazety w dzisiejszej Polsce nie ma obowiązku niczego drukować. Myślę, że tę wolność zarówno pan Kłopotowski, jak pan Redaktor, w pewnej mierze zawdzięczacie temu, w jaki sposób Adam Michnik przesiedział siedem lat w komunistycznych więzieniach.Nie jestem pewien, czy obaj Panowie dostatecznie to zrozumieli, biorąc pod uwagę m.in. dezynwolturę, z jaką “Rz" dzieli się z czytelnikami obrazem “zaparcia się Michnika nogami i rękami w więziennej celi".

Nie zamierzam już żadnego więcej tekstu drukować na łamach “Rzeczpospolitej".

JAN GROSS

Redakcja “Rzeczpospolitej" nie zdecydowała się opublikować powyższego listu na swoich łamach.

REDAKCJA “TP"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]