Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

10.08.2015
Czyta się kilka minut
14 500
t

tyle filmów przez ostatnie 40 lat obejrzał Jerzy Płażewski (średnia: jeden film dziennie). Nestor polskiej krytyki filmowej, juror najważniejszych światowych festiwali, współtwórca istniejącego od połowy lat 60. miesięcznika „Kino”, autor licznych książek, w tym m.in. popularnej „Historii filmu dla każdego”, zmarł 5 sierpnia. 27 sierpnia skończyłby 91 lat.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]