Reklama

Lekcja

Lekcja

16.11.2010
Czyta się kilka minut
W Święto Niepodległości zabrałem rodzinę na obiad do restauracji. Zwykle nie jadamy na mieście, ale były powody ku temu, by obiad był uroczysty. Uroczysty obiad polega na tym, że od zamówienia do przyniesienia upływa od 30 do 40 minut, co dzieci, przyzwyczajone do tego, że wszystko jest natychmiast, zniosły z niepozbawionym humoru heroizmem. Po raz kolejny przekonałem się jednak, że nawet kochająca się rodzina, kiedy nieoczekiwanie dostanie w prezencie dwa albo trzy wolne kwadranse, nie wie, o czym gadać.
P

Po obiedzie natomiast poszedłem "pracować w sercu kultury". Czyli do "Pięknego Psa". W Święto Niepodległości zaplanowano tam drugą edycję pisma mówionego "Gadający Pies", z którym współpracuję jako autor. Szedłem przez Rynek, gdzie akurat przerwano wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, żeby wywołać zagubione dzieci. "Gdzieś, gdzieś... jest tu Grześ", zażartował konferansjer w momencie, kiedy przystanąłem naprzeciw sceny. Na scenie ubrani w mundury artyści siedzieli z uroczystymi minami i wypatrywali Grzesia.

Tymczasem w "Pięknym Psie" młodzież, jak zawsze, psuła sobie zdrowie. Można było nawet odnieść wrażenie, że robi to ze szczególną determinacją wobec zbliżającego się nieuchronnie całkowitego zakazu palenia w tego typu lokalach. Dla porządku trzeba zaznaczyć, że podczas "Gadającego Psa" pali się mniej; prowadzący proszą, by wypalać co drugiego papierosa...

3014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]