Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Lawina

Lawina

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Praca to, jak wiadomo, najtańszy sposób spędzania wolnego czasu. Na lubelski Festiwal Inne Brzmienia pojechałem więc trochę do pracy; dyrektor imprezy, Mirek Olszówka, zaprosił mnie do prowadzenia jednego z paneli, które towarzyszyły koncertom i wystawom.
T

Trafiłem dobrze: odpytywałem artystów zaangażowanych w projekt pod nazwą "Harmonia", który na festiwalu miał swoją premierę. Dziś wszystko staje się projektem, ja najchętniej napisałbym: dzieło, ale słowo "projekt" tak mocno się już u nas zadomowiło, że nie sposób dłużej odwracać się do niego plecami. Zresztą takie dzieło jak "Harmonia" - skupiające muzyków z różnych stron świata - wymaga projektowania sensu stricto. Nagrań można dokonać osobno, ale żeby na koncercie w tym samym czasie mogli się pojawić muzycy występujący na co dzień od Lwowa po San Francisco, nie wystarczą artystyczne intuicje i umiejętności.

Na pytanie, czego jeszcze trzeba, żeby taki projekt się udał, Karim Martusewicz odparł: wyrzeczenia. Trzeba wyrzec się swoich nawyków, ambicji, umieć zrezygnować z niektórych pomysłów. Słowem: chcieć zrobić miejsce innym. Na scenie podczas koncertu "...

3522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]