Reklama

Ładowanie...

Lawina

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Praca to, jak wiadomo, najtańszy sposób spędzania wolnego czasu. Na lubelski Festiwal Inne Brzmienia pojechałem więc trochę do pracy; dyrektor imprezy, Mirek Olszówka, zaprosił mnie do prowadzenia jednego z paneli, które towarzyszyły koncertom i wystawom.
T

Trafiłem dobrze: odpytywałem artystów zaangażowanych w projekt pod nazwą "Harmonia", który na festiwalu miał swoją premierę. Dziś wszystko staje się projektem, ja najchętniej napisałbym: dzieło, ale słowo "projekt" tak mocno się już u nas zadomowiło, że nie sposób dłużej odwracać się do niego plecami. Zresztą takie dzieło jak "Harmonia" - skupiające muzyków z różnych stron świata - wymaga projektowania sensu stricto. Nagrań można dokonać osobno, ale żeby na koncercie w tym samym czasie mogli się pojawić muzycy występujący na co dzień od Lwowa po San Francisco, nie wystarczą artystyczne intuicje i umiejętności.

Na pytanie, czego jeszcze trzeba, żeby taki projekt się udał, Karim Martusewicz odparł: wyrzeczenia. Trzeba wyrzec się swoich nawyków, ambicji, umieć zrezygnować z niektórych pomysłów. Słowem: chcieć zrobić miejsce innym. Na scenie podczas koncertu "...

3522

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]