Reklama

Lawina

Lawina

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Praca to, jak wiadomo, najtańszy sposób spędzania wolnego czasu. Na lubelski Festiwal Inne Brzmienia pojechałem więc trochę do pracy; dyrektor imprezy, Mirek Olszówka, zaprosił mnie do prowadzenia jednego z paneli, które towarzyszyły koncertom i wystawom.
T

Trafiłem dobrze: odpytywałem artystów zaangażowanych w projekt pod nazwą "Harmonia", który na festiwalu miał swoją premierę. Dziś wszystko staje się projektem, ja najchętniej napisałbym: dzieło, ale słowo "projekt" tak mocno się już u nas zadomowiło, że nie sposób dłużej odwracać się do niego plecami. Zresztą takie dzieło jak "Harmonia" - skupiające muzyków z różnych stron świata - wymaga projektowania sensu stricto. Nagrań można dokonać osobno, ale żeby na koncercie w tym samym czasie mogli się pojawić muzycy występujący na co dzień od Lwowa po San Francisco, nie wystarczą artystyczne intuicje i umiejętności.

Na pytanie, czego jeszcze trzeba, żeby taki projekt się udał, Karim Martusewicz odparł: wyrzeczenia. Trzeba wyrzec się swoich nawyków, ambicji, umieć zrezygnować z niektórych pomysłów. Słowem: chcieć zrobić miejsce innym. Na scenie podczas koncertu "...

3522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]