Reklama

Lato w Miejskiej Galerii Sztuki

Lato w Miejskiej Galerii Sztuki

20.06.2016
Czyta się kilka minut
7

7 MAJA – 3 LIPCA
Jacek Hajnos „Różnica”
Wystawa grafik i rysunków Jacka Hajnosa to cykl osobistych historii ludzi bezdomnych, którzy w artystyczno-społecznym projekcie opowiadają o zmaganiu się ze sobą i społeczeństwem. To wystawa wymagająca od odbiorcy zaangażowania, uruchamiająca nie tylko empatię, ale także krytyczne spojrzenie na własne pojęcia i kategoryzacje, którymi posługujemy się w ocenie i porządkowaniu społeczeństwa.

8 LIPCA – 24 LIPCA
„Artyści zakopiańscy”
Do udziału w wystawie zaproszono wszystkich profesjonalnych artystów związanych z powiatem tatrzańskim. Wystawa nie ma narzuconego tematu, nie jest też ograniczona do jednej dziedziny sztuki. Pojawią się na niej twórcy różnych pokoleń i obok siebie pokazane zostaną nowe, jeszcze nierozpoznane języki twórczego wyrazu. To szansa na zobaczenie zakopiańskiej sztuki od innej strony.

29 LIPCA – 11 WRZEŚNIA
„Malarstwo ze zbiorów Olgi i Tadeusza Litawińskich (kolekcja z KUL z Lublina)”
Władysław Skoczylas, Walery Eliasz Radzikowski, Rafał Malczewski, Wojciech Fleck, Stanisław Gałek, Władysław Jarocki, Stanisław Kamocki to malarze, których dzieła pokazane zostaną dzięki włączeniu się przez Miejską Galerię Sztuki w obchody jubileuszu przekazania lubelskiej uczelni kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich. Ich imponujące zbiory zgromadzone w Zakopanem zostały 30 lat temu przekazane Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. Obchody jubileuszu to szansa na obejrzenie dzieł uznanych twórców malarstwa polskiego XIX i początku XX w. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]