Reklama

Kwadratura koła fortuny

Kwadratura koła fortuny

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Dlaczego kryzys finansowy może wywrócić nasze życie do góry nogami, pozbawić pracy, stopić oszczędności? Jak długo jeszcze potrwa? I jak z niego wyjść?
O

Od 18 miesięcy świat targany jest wstrząsami na giełdach, rynkach walutowych, kredytowych, hipotecznych. Drżą banki i wielkie międzynarodowe towarzystwa ubezpieczeniowe. Do tych wstrząsów rozwinięte gospodarki dojrzewały latami.

Niektórzy ostrzegali, że chciwość, brak roztropności, błędy w zarządzaniu i nadzorze źle się skończą. Ale nikt nie przewidział, że w ciągu kilkunastu miesięcy stopnieją megafortuny i zapadną w niebyt ikony globalnego kapitalizmu - banki z Wall Street. Ludzie z tych banków do niedawna trzęśli jeszcze światem. Nikt nie wie, gdzie są teraz. Wciąż gasną biznesowe gwiazdy. Prywatna gospodarka wyciąga rękę do państwa. A państwo to, jak zawsze, podatnicy, wśród których narasta strach i gniew. Rządzą emocje. Rynki jeżdżą raz w dół, raz w górę. Politycy licytują się w ekonomicznym patriotyzmie, bo rosną oczekiwania wobec rządów, również -...

13781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]