Reklama

Ładowanie...

Kwadratura koła fortuny

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Dlaczego kryzys finansowy może wywrócić nasze życie do góry nogami, pozbawić pracy, stopić oszczędności? Jak długo jeszcze potrwa? I jak z niego wyjść?
O

Od 18 miesięcy świat targany jest wstrząsami na giełdach, rynkach walutowych, kredytowych, hipotecznych. Drżą banki i wielkie międzynarodowe towarzystwa ubezpieczeniowe. Do tych wstrząsów rozwinięte gospodarki dojrzewały latami.

Niektórzy ostrzegali, że chciwość, brak roztropności, błędy w zarządzaniu i nadzorze źle się skończą. Ale nikt nie przewidział, że w ciągu kilkunastu miesięcy stopnieją megafortuny i zapadną w niebyt ikony globalnego kapitalizmu - banki z Wall Street. Ludzie z tych banków do niedawna trzęśli jeszcze światem. Nikt nie wie, gdzie są teraz. Wciąż gasną biznesowe gwiazdy. Prywatna gospodarka wyciąga rękę do państwa. A państwo to, jak zawsze, podatnicy, wśród których narasta strach i gniew. Rządzą emocje. Rynki jeżdżą raz w dół, raz w górę. Politycy licytują się w ekonomicznym patriotyzmie, bo rosną oczekiwania wobec rządów, również -...

13781

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]