Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kwadratura koła fortuny

Kwadratura koła fortuny

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Dlaczego kryzys finansowy może wywrócić nasze życie do góry nogami, pozbawić pracy, stopić oszczędności? Jak długo jeszcze potrwa? I jak z niego wyjść?
O

Od 18 miesięcy świat targany jest wstrząsami na giełdach, rynkach walutowych, kredytowych, hipotecznych. Drżą banki i wielkie międzynarodowe towarzystwa ubezpieczeniowe. Do tych wstrząsów rozwinięte gospodarki dojrzewały latami.

Niektórzy ostrzegali, że chciwość, brak roztropności, błędy w zarządzaniu i nadzorze źle się skończą. Ale nikt nie przewidział, że w ciągu kilkunastu miesięcy stopnieją megafortuny i zapadną w niebyt ikony globalnego kapitalizmu - banki z Wall Street. Ludzie z tych banków do niedawna trzęśli jeszcze światem. Nikt nie wie, gdzie są teraz. Wciąż gasną biznesowe gwiazdy. Prywatna gospodarka wyciąga rękę do państwa. A państwo to, jak zawsze, podatnicy, wśród których narasta strach i gniew. Rządzą emocje. Rynki jeżdżą raz w dół, raz w górę. Politycy licytują się w ekonomicznym patriotyzmie, bo rosną oczekiwania wobec rządów, również -...

13781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]