Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

19.09.2016
Czyta się kilka minut
13 – 19 IX
A

AKCJA I KONTRAKCJA
Polscy biskupi oświadczyli, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż „rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii”. Redaktorzy naczelni „Znaku”, „Więzi” i „TP”, patronów medialnych akcji, zaznaczyli, że komunikat prezydium Episkopatu po raz pierwszy podkreśla potrzebę szacunku dla każdej osoby, bez względu na jej skłonności seksualne.

JUBILEUSZ OPACTWA ŚW. WOJCIECHA
Benedyktynki z podkrakowskich Staniątek świętowały 800-lecie swojego klasztoru. W obchodach uczestniczył m.in. prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kardynał João Braz de Aviz.

ASYŻ, JESZCZE RAZ
W Asyżu rozpoczęło się światowe spotkanie religii w intencji pokoju, zorganizowane w 30. rocznicę pierwszej modlitwy, którą zainicjował tu Jan Paweł II. W tegorocznym spotkaniu miał wziąć udział papież Franciszek, a także m.in. abp Canterbury Justin Welby, patriarcha Bartłomiej i przedstawiciele islamu.

ZMARŁ KS. GABRIELE AMORTH
Określany przez media mianem „najsłynniejszego egzorcysty świata”, zagorzały krytyk jogi i rocka; twierdził, że 70 tys. razy wypędzał diabła z ludzi. Autor książek: „Wyznania egzorcysty”, „Znak egzorcysty”, „Świadectwo egzorcysty” oraz „Egzorcyści i psychiatrzy”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]