Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

28.03.2016
Czyta się kilka minut
21 – 25 marca
N

NOWY DYREKTOR TRÓJKI
Adam Hlebowicz, dotychczasowy dyrektor Radia Plus z Gdańska, został szefem III Programu Polskiego Radia. W latach 90. był współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”.

ODNALEZIONA RZEŹBA SZAPOCZNIKOW
Po ponad pół wieku odnaleziono rzeźbę „Ptak” Aliny Szapocznikow, która zaginęła po prezentacji na wystawie w Waszyngtonie w 1961 r. Amerykański kolekcjoner, ostatni właściciel „Ptaka”, postanowił go sprzedać. Wstępna wycena rzeźby opiewa na kwotę nawet 1,4 mln zł, rzeczywista cena zostanie ustalona na aukcji w DESIE 7 kwietnia. Odnalezioną rzeźbę można oglądać w Warszawie w lokalu DESY przy Marszałkowskiej 34/50. Więcej informacji: www.desa.pl

POETKA WOLNOŚCI W GDAŃSKU
Laureatką czwartej edycji literackiej nagrody Miasta Gdańska, noszącej tytuł Europejski Poeta Wolności, została Ana Blandiana, poetka rumuńska, dysydentka i weteranka walki o wolność obywatelską w Rumunii pod władzą Ceauşescu. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Pomiana wybrało tom „Moja ojczyzna A4”.

ZEPSUCIE SZTUCZNEJ INTELIGENCJI
Po 24 godzinach Microsoft musiał wyłączyć Tay – sztuczną inteligencję, która miała się uczyć od internautów swobodnej konwersacji w potocznym języku. Doba wystarczyła, żeby Tay nauczyła się chwalić Hitlera, pisać rasistowskie i obsceniczne hasła, negować Holokaust i głosić teorie spiskowe. Więcej: powszech.net/tay.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]