Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

15.12.2014
Czyta się kilka minut
9 – 14 grudnia
K

KRYSTIAN LUPA TRYUMFUJE NA „BOSKIEJ KOMEDII”
Międzynarodowe jury krakowskiego festiwalu teatralnego przyznało nagrodę za najlepsze przedstawienie i najlepszą reżyserię „Wycince” Lupy (Teatr Polski we Wrocławiu). Piotr Skiba otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w tym spektaklu. Najlepszą aktorką została Danuta Stenka za rolę w „Drugiej kobiecie” (TR Warszawa, reż. Grzegorz Jarzyna). O „Wycince” piszemy w tym numerze „Tygodnika” w dziale „Kultura”.
ZMARŁ JAN LASKOWSKI
Wybitny operator filmowy, autor zdjęć do m.in. „Ostatniego dnia lata” Tadeusza Konwickiego, „Pociągu” Jerzego Kawalerowicza czy „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna. Miał 86 lat.
NAGRODA TUWIMA
Hanna Krall została laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima, przyznawanej przez Dom Literatury w Łodzi za całokształt twórczości...

1719

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]