Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

28.04.2014
Czyta się kilka minut
21 – 28 kwietnia
Z

ZMARŁ TADEUSZ RÓŻEWICZ
Jeden z największych poetów polskich i światowych XX wieku, twórca współczesnej postaci polskiego wiersza. Miał 93 lata. Od dziesięcioleci mieszkał we Wrocławiu, ale zgodnie z własną wolą pochowany został w Karpaczu (zob. dodatek do tego numeru, rozpoczynający się na str. 65).
NAGRODA LITERACKA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
W tym roku uhonorowała: Wiesława Myśliwskiego („Warszawski Twórca 2014 r.”), Ignacego Karpowicza za „Ości” i Tadeusza Dąbrowskiego za tom „Pomiędzy”, Joannę Rolińską za zbiór wywiadów „Rozmowy o dzieciństwie” („edycja warszawska”) oraz książkę „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak (literatura dla dzieci).
NAGRODA INSTYTUTU CERVANTESA W POLSCE
Wyróżnienie za najlepszy przekład z języka hiszpańskiego otrzymał Czesław Ratka,...

1722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]