Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

23.01.2017
Czyta się kilka minut
17–23 stycznia
N

NASZA DZIENNIKARKA NAGRODZONA!
Anna Goc została laureatką VI Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Dzięki wsparciu będzie mogła napisać książkę „Miasto Głuchych”, zapoczątkowaną ważnym reportażem „Głusza” opublikowanym na łamach „TP” (powszech.net/glusza). Konkurs powstał w odpowiedzi na życzenie Kapuścińskiego, który chciał, by z części jego honorariów ufundować stypendium dla młodych reporterów. W kapitule nagrody zasiadają Alicja Kapuścińska, Sławomir Popowski, Elżbieta Sawicka, Filip Springer i Małgorzata Szejnert. Naszej dziennikarce gratulujemy!

„CHARAKTERY” – 20 LAT PÓŹNIEJ
20. urodziny obchodzi popularny miesięcznik psychologiczny – „Charaktery”. W tym czasie z pozycji pioniera na rynku magazynów poświęconych psychologii stał się liderem, dorobił się wcielenia elektronicznego, obszernej biblioteki wydanych książek, a przede wszystkim – wiernych czytelników. Redaktorowi naczelnemu pisma, Bogdanowi Białkowi, przyjacielowi i autorowi „Tygodnika”, a także jego współpracownikom – serdecznie gratulujemy! Zapraszamy także na stronę miesięcznika: www.charaktery.eu

NARODOWE CENTRUM KULTURY
Nowym szefem tej instytucji został 40-letni socjolog Rafał Wiśniewski, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Mając do dyspozycji budżet w wysokości ok. 65 mln zł rocznie, a w planie m.in. mające trwać trzy lata obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dyrektor NCK znajdzie się w niełatwej sytuacji. „Gazeta Wyborcza” opisała właśnie, jak po objęciu władzy przez PiS Centrum rozdziela środki – m.in. dofinansowując prowadzone przez Jana Pietrzaka Towarzystwo Patriotyczne kwotą ponad 400 tys. zł.

SEMPOLIŃSKI W KRAKOWIE
Krakowskie muzeum Manggha zaprasza na wystawę „Jacek Sempoliński. Obrazy patrzące”, obszerną retrospektywę zmarłego w 2012 r. malarza i rysownika, w polskim życiu kulturalnym aktywnego od czasu słynnej wystawy w Arsenale w 1955 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]