Reklama

Kultura Paryska

Kultura Paryska

17.12.2012
Czyta się kilka minut
60. lat Biblioteki Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte
P

Przez pół wieku Jerzy Giedroyc wydawał nie tylko miesięcznik „Kultura”, ale i książki, z których bardzo wiele to do dziś żelazny kanon lektur polskiego inteligenta. Dom w Maisons-Laffitte skupiał wszystko, co w literaturze polskiej najlepsze, a archiwa Instytutu to jeden z największych skarbów polskiej kultury.

Za tydzień w „Tygodniku” specjalny dodatek poświęcony rocznicy, ale też zapowiedź szerszego, bo internetowego, udostępnienia tego niezwykłego miejsca badaczom oraz czytelnikom.

519

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]