Reklama

Ładowanie...

Kto ty jesteś? Samiec mały

14.06.2011
Czyta się kilka minut
Politycy, którzy pokazali ostatnio polską twarz seksizmu, nie spadli z księżyca. To pilni uczniowie naszych szkół i nieodrodne dzieci naszej kultury.
/ fot. Tomasz Wiech
D

Duże miasto, konferencja prasowa pani prezydent. Na sali tłum dziennikarzy.

- Pani prezydent, czy w sprawie obwodnicy wszystko jest już dopięte? - pyta jeden z nich.

- Dopięte, powiada pan - odpowiada po teatralnej pauzie, zmieszana nieco pani prezydent. - Przepraszam, ale dopięcie nie kojarzy mi się z obwodnicą... Jest pan akurat niezapięty w miejscu, które mnie rozprasza. To oczywiście nie przygana, wręcz przeciwnie...

Odchowaj dzieci

To, na razie, scenka hipotetyczna. Ale ciekawe, czy także w takiej sytuacji ruszyłaby fala broniących urzędniczkę komentarzy - jak w przypadku zeszłotygodniowego komentarza Donalda Tuska na temat letniego stroju pytającej go dziennikarki - że to niewinny żart, a jeśli seksizm, to w wersji light. Lub - jak to zrobiła znacząca grupa komentatorów - czy...

18087

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]