Reklama

Księża dla WOŚP

Księża dla WOŚP

13.01.2020
Czyta się kilka minut
Przykład dali duchowni polskokatoliccy.
FB / LAS BIELAŃSKI
O

Od trzech lat niedzielną tacę za zgodą parafian przekazuje na WOŚP ks. Kazimierz Klaban, proboszcz polskokatolickiej parafii Dobrego Pasterza w Elblągu. Za nim poszedł w tym roku ks. Kamil Wołyński, proboszcz kolejnej parafii polskokatolickiej – św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce, ale także ks. Wojciech Drozdowicz (na zdjęciu), proboszcz rzymskokatolickiej parafii bł. Edwarda Detkensa na warszawskich Bielanach. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kościół polskokatolicki powstał na bazie konfliktu z Kościołem katolickim. No i Jerzy Owsiak też tak ma.

Jerzy Owsiak konsekwentnie nie odpowiada na zaczepki ze strony rozpolitykowanych duchownych. Jeżeli ten konflikt się tli to tylko i wyłącznie z powodu zaciekłości duchownych, którym przeszkadza działalność fundacji Owsiaka. Kościół polskokatolicki powstał, bo katoliccy duchowni pochodzenia irlandzkiego i niemieckiego w USA niesprawiedliwie traktowali katolików pochodzenia polskiego. Widzi Pan zależność? I tu i tu mamy do czynienia z duchownymi przekraczającymi ich kompetencje i popełniających nadużycia.

Tu przytoczę tylko jedną z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi Owsiaka: "Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat [eutanazji] - mówił «odważnie». - Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach".

konfliktu Owsiaka z Kościołem. I chyba stad skutki bierze Pan za przyczyny. Czy rok 2000 mówi coś Panu w tym temacie?

Skoro nasz czołowy otwarty katolik a jednocześnie kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia wzywa polskich biskupów do dymisji a Jerzego Owsiaka uznaje za największego dobroczyńce w naszym kraju to coś w tym musi być. Moim zdaniem to coś to jest podatność na manipulację i niechęć do logicznego myślenia. Choć z drugiej strony nawet jeśli komuś myśleć się nie chce to łatwo znaleźć w necie liczne wypowiedzi naszego narodowego bohatera.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]