Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

31.07.2018
Czyta się kilka minut
24 – 30 lipca
K

KRAKOWSKI SPLEEN

Na zakończenie niedzielnej mszy świętej w warszawskim kościele bł. Edwarda Detkensa ks. Wojciech Drozdowicz zagrał na suzafonie utwór „Krakowski spleen” z repertuaru grupy Maanam. Proboszczowi towarzyszył grający na bębnach perkusista Wojciech Morawski. Msza święta odprawiona była w intencji zmarłej dzień wcześniej wokalistki Kory.

WŁOSKI SĄD

22-letni mężczyzna z Afryki, oskarżony we Włoszech o posiadanie narkotyków, odbył pielgrzymkę do Santiago de Compostela. W tym czasie zrezygnował z narkotyków, papierosów, alkoholu i używania telefonu komórkowego. Sąd, który w ubiegłym tygodniu miał go skazać na karę pozbawienia wolności, uznał, że 85-dniowy marsz Drogą św. Jakuba do hiszpańskiego sanktuarium był wystarczającym środkiem wychowawczym, i odstąpił od wydania wyroku. To pierwszy taki przypadek we włoskim wymiarze sprawiedliwości.

IZRAELSKI CUD

Od Ściany Płaczu w Jerozolimie, w części dostępnej dla kobiet i mężczyzn, oderwał się 100-kilogramowy głaz. Izraelski Urząd Starożytności badający wypadek stwierdził, że jego przyczyną mogła być erozja powierzchni Ściany Płaczu, którą powoduje wybijająca tam roślinność i wilgoć. Kamień spadł tuż obok 79-letniej kobiety. – To wielki cud, że nic jej się nie stało – uznał burmistrz Jerozolimy, Nir Barkat.

NIEMIECKI POMYSŁ

W Gifhorn w Dolnej Saksonii otwarto 26 lipca pierwszy w Niemczech chrześcijańsko-muzułmański żłobek-przedszkole pod nazwą „Dzieci Abrahama”. Już zgłoszono do niego piętnastkę dzieci w wieku 1-6 lat, którymi zaopiekują się cztery wychowawczynie: dwie chrześcijanki i dwie muzułmanki. Posiłki mają być przygotowywane z certyfikatem halal – zgodnie z wymogami żywieniowymi muzułmanów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]