Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kryzys ogarnia też Białoruś

Kryzys ogarnia też Białoruś

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Gwałtownie pogłębia się recesja gospodarcza na Białorusi, wywołana spadkiem wartości rosyjskiego rubla.
J

Jeszcze w połowie grudnia Białorusini, widząc pogarszającą się sytuację w Rosji [patrz teksty w dziale Temat Tygodnika – red.] i spadek wartości rosyjskiego rubla, masowo ruszyli do kantorów, żeby lokalną walutę wymienić na dolary. Władze zareagowały szybko i radykalnie: Narodowy Bank Białorusi wprowadził 30-procentowy podatek od kupna dewiz – miało to zniechęcić obywateli do wymiany białoruskiego rubla i umocnić jego wartość. W praktyce pogorszyło to sytuację, Białorusini ruszyli bowiem do sklepów, by wciąż taniejące ruble zamienić na towary. W Mohylewie niektóre sklepy w ogóle wstrzymały pracę. W białoruskim internecie krążą zdjęcia pustych półek sklepowych i długich kolejek do kantorów. W Mińsku pod koniec grudnia za dolara trzeba było zapłacić ponad 14 tys. rubli; rozwija się walutowy czarny rynek. Agencja Interfax informuje, że w ciągu trzech dni od wprowadzenia 30-procentowego...

2198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]