Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (9-15 IV)

17.04.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • To kobiety jako pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu i powiadomiły o tym Apostołów - podkreślił Benedykt XVI w drugi dzień świąt wielkanocnych (9 kwietnia). "Dzisiaj nam także, podobnie jak niewiastom, które pozostały u boku Jezusa podczas Męki, Zmartwychwstały powtarza, byśmy nie lękali się być zwiastunami orędzia Jego zmartwychwstania" - powiedział Papież na spotkaniu z wiernymi w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie spędził kilka dni w oktawie wielkanocnej.
  • "Chrześcijanie są wezwani do dawania świadectwa o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, nie mogą bowiem zachować dla siebie tej wielkiej nowiny, ale muszą ją nieść całemu światu" - mówił Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej (11 kwietnia) na Placu św. Piotra, gdzie przybył śmigłowcem z Castel Gandolfo.
  • W watykańskiej Auli Synodalnej odbyła się prezentacja nowej...
6691

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]