Reklama

Kronika religijna (9-15 IV)

Kronika religijna (9-15 IV)

17.04.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • To kobiety jako pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu i powiadomiły o tym Apostołów - podkreślił Benedykt XVI w drugi dzień świąt wielkanocnych (9 kwietnia). "Dzisiaj nam także, podobnie jak niewiastom, które pozostały u boku Jezusa podczas Męki, Zmartwychwstały powtarza, byśmy nie lękali się być zwiastunami orędzia Jego zmartwychwstania" - powiedział Papież na spotkaniu z wiernymi w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie spędził kilka dni w oktawie wielkanocnej.
  • "Chrześcijanie są wezwani do dawania świadectwa o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, nie mogą bowiem zachować dla siebie tej wielkiej nowiny, ale muszą ją nieść całemu światu" - mówił Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej (11 kwietnia) na Placu św. Piotra, gdzie przybył śmigłowcem z Castel Gandolfo.
  • W watykańskiej Auli Synodalnej odbyła się prezentacja nowej...
6691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]