Reklama

Kronika religijna (9-15 IV)

Kronika religijna (9-15 IV)

17.04.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • To kobiety jako pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu i powiadomiły o tym Apostołów - podkreślił Benedykt XVI w drugi dzień świąt wielkanocnych (9 kwietnia). "Dzisiaj nam także, podobnie jak niewiastom, które pozostały u boku Jezusa podczas Męki, Zmartwychwstały powtarza, byśmy nie lękali się być zwiastunami orędzia Jego zmartwychwstania" - powiedział Papież na spotkaniu z wiernymi w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie spędził kilka dni w oktawie wielkanocnej.
  • "Chrześcijanie są wezwani do dawania świadectwa o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, nie mogą bowiem zachować dla siebie tej wielkiej nowiny, ale muszą ją nieść całemu światu" - mówił Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej (11 kwietnia) na Placu św. Piotra, gdzie przybył śmigłowcem z Castel Gandolfo.
  • W watykańskiej Auli Synodalnej odbyła się prezentacja nowej...
6691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]