Reklama

Kronika religijna (30 IV - 6 V)

Kronika religijna (30 IV - 6 V)

10.05.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Wszyscy wierni są wezwani, aby modlić się w szczególny sposób o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego" - powiedział Benedykt XVI podczas modlitwy "Regina Coeli" (29 kwietnia). W czwartą niedzielę wielkanocną, poświęconą Dobremu Pasterzowi, Kościół obchodził Światowy Dzień Modlitw o Powołania. "Prośmy dla wszystkich kapłanów o dar wytrwałości: ażeby pozostali wierni modlitwie, sprawowali Mszę św. ze stale odnawianym nabożeństwem, żyli wsłuchani w Słowo Boże i przyswajali sobie dzień po dniu te same uczucia i postawę Jezusa Dobrego Pasterza" - powiedział Papież. Przed południem w Bazylice św. Piotra udzielił święceń kapłańskich 22 diakonom. Wśród nich znaleźli się Mirosław Ziomek z Krosna oraz Juan Carlos Rugel Mari, syn papieskiego fotografa Arturo Mariego.
  • Środowa audiencja generalna: Benedykt XVI kontynuował rozważania o dziele Orygenesa....
7909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]