Reklama

Kronika religijna (24-30 IX)

Kronika religijna (24-30 IX)

02.10.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Benedykt XVI przebywał z dwugodzinną wizytą w podrzymskim Velletri (23 września). Przed tamtejszą katedrą odprawił Mszę św. i odsłonił pomnik Jana Pawła II, a w homilii powiedział: "Bogactwo symbolizuje bożka, któremu poświęca się wszystko, by osiągnąć osobisty sukces. Niezbędne jest podjęcie wyboru między logiką zysku jako ostatecznego kryterium działania a logiką dzielenia się i solidarności. Logika zysku, jeśli bierze górę, pogłębia dysproporcję między biednymi i bogatymi, jak również rujnujące wykorzystanie planety. Kiedy natomiast góruje logika dzielenia się i solidarności, można skorygować kurs i wziąć go na sprawiedliwy rozwój, ku wspólnemu dobru wszystkich". Papież kontynuował temat podczas południowej modlitwy "Anioł Pański" po powrocie do Watykanu. "Pieniądze nie są nieuczciwe same w sobie, ale bardziej niż cokolwiek mogą zamknąć człowieka w ślepym egoizmie" -...
8569

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]