Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

25.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

Jan Paweł II przyjął doktorat honoris causa rzymskiego uniwersytetu „La Sa-pienza” (17 maja). Uroczystość odbyła się w watykańskiej auli Pawła VI. Papież mówił, że zaangażował się w obronę praw człowieka „ze względu na ścisły związek z dwiema zasadami moralności chrześcijańskiej: godnością osoby i pokoju”. Zaapelował też o określenie statusu prawnego embrionu jako osoby ludzkiej. „Oby nowy wiek, który zapoczątkował nowe tysiąclecie, był czasem poszanowania praw człowieka, każdego człowieka i całego człowieka” - powiedział Papież. Uniwersytet „La Sapienza” powstał w 1303 r. z woli Bonifacego VIII. Jest największą uczelnią Europy: liczy 142 tys. studentów.

Papieska Rada Popierania Jedności Chrześcijan i Światowa Rada Kościołów (ŚRK) pracują nad dokumentem o związku między chrztem a przynależnością do konkretnej wspólnoty kościelnej....

9387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]