Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

25.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

Jan Paweł II przyjął doktorat honoris causa rzymskiego uniwersytetu „La Sa-pienza” (17 maja). Uroczystość odbyła się w watykańskiej auli Pawła VI. Papież mówił, że zaangażował się w obronę praw człowieka „ze względu na ścisły związek z dwiema zasadami moralności chrześcijańskiej: godnością osoby i pokoju”. Zaapelował też o określenie statusu prawnego embrionu jako osoby ludzkiej. „Oby nowy wiek, który zapoczątkował nowe tysiąclecie, był czasem poszanowania praw człowieka, każdego człowieka i całego człowieka” - powiedział Papież. Uniwersytet „La Sapienza” powstał w 1303 r. z woli Bonifacego VIII. Jest największą uczelnią Europy: liczy 142 tys. studentów.

Papieska Rada Popierania Jedności Chrześcijan i Światowa Rada Kościołów (ŚRK) pracują nad dokumentem o związku między chrztem a przynależnością do konkretnej wspólnoty kościelnej....

9387

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]