Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Po raz pierwszy po osiemnastu dniach pobytu Papieża w szpitalu wierni mogli usłyszeć jego głos. Na zakończenie niedzielnej modlitwy “Anioł Pański" Jan Paweł II wypowiedział kilka słów. Chociaż okno kliniki Gemellego, w którym pokazał się Papież, pozostało zamknięte, Jan Paweł II powiedział po włosku do mikrofonu: “Drodzy bracia i siostry, witajcie. Dziękuję za wasze odwiedziny". Potem dodał po polsku: “Witam Wadowice!". Pozdrowił także 400 legionistów Chrystusa, na koniec zaś życzył wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia. Wcześniej, w rozważaniach odczytanych na Placu św. Piotra przez abp. Leonarda Sandriego, Papież podziękował mediom za zainteresowanie jego osobą i podkreślił: “Można karmić swego ducha także za pośrednictwem radia, telewizji i internetu". Zaprosił też młodych do licznego udziału w obchodach Niedzieli Palmowej za tydzień na Placu św. Piotra.
  • ...
8459

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]