Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

06.02.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O konieczności wychowania dzieci i młodzieży do pokoju i miłości przypomniał Jan Paweł II podczas rozważań przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański". Papież mówił o wychowaniu, na które “składają się mądre nauczanie, a przede wszystkim cenne wzorce w rodzinie, szkole i w każdym środowisku społecznym".
  • O wartości modlitwy i dziękczynienia Bogu za doznane łaski mówił Jan Paweł II w katechezie podczas środowej audiencji ogólnej. To kolejne nauczanie papieskie z cyklu o miejscu Nieszporów w liturgii Kościoła. “Wierzący zdaje sobie sprawę, że tylko Bóg może go uratować i daje wyraz swej miłości i wdzięczności za uwolnienie. Autentyczna wiara dostrzega zawsze miłość Boga, nawet jeżeli czasami trudno do końca zrozumieć motywy Jego działania. Właśnie modlitwa pomaga nam odkrywać oblicze kochającego Boga. On nigdy nie opuszcza swoich wiernych. Jest tym, który sprawia...
8788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]