Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II zaapelował o poprawę losu dzieci. Po odmówieniu niedzielnej modlitwy “Regina Caeli" Papież przypomniał, że “wiele dzieci na świecie jest pozbawionych możliwości podstawowej edukacji i wykorzystywanych jako siła robocza". Przemawiając po polsku, Papież podkreślił, że łączy się w modlitwie z uczestnikami procesji z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, powierzając rodaków opiece męczennika.
  • “Matką wszystkich kryzysów" nazwał konflikt izraelsko-palestyński kard. Jean--Louis Tauran. “Kiedy rozwiąże się ten kryzys, możliwe będzie rozwiązanie wszystkich innych", m.in. irackiego - powiedział w Radiu Watykańskim były szef watykańskiej dyplomacji. Francuski kardynał potępił torturowanie przez amerykańskich żołnierzy pojmanych Irakijczyków.
  • Stolica Apostolska popiera integrację Ukrainy z Europą - zapewnił Jan Paweł II nowego...
7655

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]